Golfistou.cz Rss

Golfové hole


Golfové hole

Jednou z prvních věcí, pokud se rozhodnete věnovat golfu část svého drahocenného času, bude výběr golfových holí, potažmo celého golfového vybavení.

Pokud s golfem zatím pouze koketujete, tedy si nejste úplně jistí tím, že ho budete hrát, bude asi lepší a pro vás (nebo vaší drahou polovičku) přijatelnější neinvestovat zpočátku příliš peněz.

Jestliže máte zatím v plánu navštěvovat pouze Driving Range (Driving Range), popřípadě louku u vaší chaty, nebudete mít ani potřebu nakupovat selou sadu golfových holí, natož pak celého vybavení.

Méně golfových holí někdy znamená více pohody do hry

Ano, odpověď zní – kupte si pouze jednu či dvě golfové hole, například golfovou hůl „železo“ označenou číslem 7 a putter (patr) neboli hůl používanou na dohrávku na greenu (ta hodně vysekaná část golfového hřiště) a s chutí do toho.
Jak zní nadpis tohoto odstavce méně golfových holí někdy znamená více pohody do hry tak také občas jest. Zbytečné golfové hole v bagu (bag = vak na vybavení) jsou nejen fyzickou zátěží, ale především tou psychickou. Začátečník se nemá stresovat výběrem správného typu golfové hole, ale měl by se spíše soustředit na správnost provedení golfového švihu. A k tomu nám stačí na nějaký čas tyto dvě hůlky.

Golfové hole – kompletní golfové sety (sady)

Jiná situace samozřejmě nastává, pokud jste rozhodnuti se do golfu pustit hlava nehlava. Pak může být nákup kompletní golfové sady (setu golfových holí i s celím vybavením) především finančně výhodnější než nákup pouze výše zmíněných dvou holí.
Vysvětlím.


Cena celého vybavení bude samozřejmě mnohem vyšší, ale vybavení budete již mít celé a tudíž již nebudete nějakou dobu nic dokupovat (možná). Kdežto pokud koupíte pouze malou golfovou sadu želez a poté se rozhodnete, že budete chtít golf hrát dál, nezbyde vám než prodat tento malý set a zakoupit celou sadu. Možností bývá zpravidla samozřejmě více, jen se snažím upozornit na tuto možnost.

Pokud si s něčím nevíte rady, určitě se na nás ve zdejší diskuzi (komentáře) bez problémů obraťte. rádi vám poradíme co by pro vás bylo vhodné.

Pokud vás zajímají nějaké golfové hole konkrétní značky, chcete diskutovat s ostatními, nebo se nás zeptat na radu, můžete přejít do sekce články a recenze golfového vybavení a zapojit se do diskuse u některého z článků v sekci.

Výrobci a prodejci golfových holí, značky v golfu

Pokud se chcete podívat za obzor a zjistit, jaké značky si v golfu stojí dlouhodobě dobře, můžete navštívit sekci výrobci golfových holí, golfové značky zde na serveru Golfistou.cz.

Golfovými holemi to samozřejmě nekončí – jaké golfové vybavení je důležité a jaké počká?

Tak to jsme si trošku povídali o golfových holích, další články a rady následují v příslušných sekcích, ale musím dodat, že golfovými holemi to rozhodně nekončí. Pokud startujete, pak se soustřeďte na golfové hole, ale postupem času vám bude zcela logicky narůstat potřeba nákupu dalšího golfového vybavení. Pro alespoň částečný přehled o nabídce golfového vybavení můžete navštívit příslušnou sekci.

  (Hlasováno 3 x)

39,307x shlédnuto - počet shlédnutí článku / videa

- přeposlat tento článek kamarádovi, známému - přeposlat tento článek kamarádovi, známému

Tagy:

Budeme opravdu rádi za věcné připomínky k jednotlivým rubrikám, proto neváhejte a pokud nějaký nápad na doplnění rubriky máte, nebo pokud vám zde chybí články na konkrétní téma, dejte nám o tom vědět přes tento formulář. Ve většině případů na tyto zprávy nereagujeme odpovědí, přesto je však považujeme za velmi důležité a prospěšné!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vaše zpráva