Golfistou.cz Rss

Golfové oblečení, pánské a dámské oblečení na golf – kalhoty, bundy

Kategorie Golfové potřeby, doplňky, Oblečení a obuv na golf | Dne 20-02-2009

Golfové oblečení, pánské a dámské oblečení na golf – kalhoty, bundy.

Další součástí golfové výbavy je golfové oblečení. Pokud začínáte, patří oblečení mezi poměrně zbytnou součást, jelikož se pohybujete především na Driving Rangi, kde vás nepřekvapí změny počasí jako na otevřeném hřišti, ani není třeba úzkostlivě dodržovat golfovou etiku.

Co golfové oblečení a golfová etiketa – etika?

Golf byl od počátků sport gantelmanů, kde byla poměrně úzkostlivě dodržována golfová etika a s ní související předepsané oblečení. Dnes je golfová etika mnohem shovívavější k oblékání golfistů, přesto je však vhodné, u turnajů a veřejných klání dokonce nutné, některá pravidla dodržovat.
Samozřejmostí by mělo být neseprané tričko s límečkem či stojáčkem, speciální golfové boty (doporučuji pro pohodlnou hru) a plátěné kalhoty (mohou být i krátké), ne džíny. Ženy mohou mít i sukni, ne mini-sukni – i když pánové by na etiketu určitě rádi pozapoměli :) .

Pohodlné a funkční sportovní oblečení na golf

Pokud pomineme golfovou etiketu, jsou tu ještě rozmary přírody.
Při hře na golfovém hřišti vás může překvapit velmi nepěkné počasí, včetně prudkého deště a nepřipraveného golfistu dočista spláchne. Golfisté rádi používají průpovídku Není špatného počasí, pouze nepřipravených golfistů, a musím poznamenat, že na ní rozhodně něco je.
Existuje mnoho druhů oblečení, které má chránit před větrem (Windstoppery), být nepromokavé (Rainwear), popřípadě vzdušné a umět odvádět pot od těla.
Takové kalhoty, nebo bundu proti dešti nemusíte nutně nosit na sobě, ale můžete je mít srolované v bagu a v případě nutnosti je prostě vytáhnete a je vám hej.

Golfové značky, oblečení na golf – Nike, Callaway, FootJoy

Mnoho značek, alespoň těch známějších, se zaměřuje i na výrobu golfového oblečení, nebo si jej alespoň pod svou značkou nechávají vyrábět u zavedených firem. V golfu se však pohybují i takové značky jako Nike Golf či Puma Golf, jež není potřeba představovat.

Značky golfového oblečení: FootJoy, Nike, Callaway, Puma, Adidas, Backtee, Cleveland, Titleist, Glenmuir, Greg Norman, Sergio Tacchini, Ping, Ashworth, Calvin Klein, Pringle, Tommy Hilfiger, Green Lamb, Woodworm, Palm Grove a řada dalších výrobců, se kterými se však v České republice téměř nesetkáte.

  (Hlasováno 1 x)

19,743x shlédnuto - počet shlédnutí článku / videa

- přeposlat tento článek kamarádovi, známému - přeposlat tento článek kamarádovi, známému

Chcete ostatním poradit? Napište přínosný komentář...

  1. držte se, prosím, tématu a snažte se příspěvkem někomu pomoci
  2. vulgární a nesouvisející komentáře mohou být smazány
  3. administrátor může smazat jakýkoli komentář bez udání důvodu
  4. vzkaz pro prodejce...nepropagujte v komentářích své obchody a jinou činnost, tuto možnost budete mít ve zvláštní sekci

Zde můžete napsat komentář k danému článku