Golfistou.cz Rss

Golfové vybavení


Golfové vybavení

Mezi golfové vybavení patří již v samostatné sekci zmíněné golfové hole (golfové hole), dále pak golfový bag, neboli vak, do kterého se golfové hole a ostatní vybavení ukládá a také přenáší. Golfový vozík je další alternativou, pokud se vám nechce tahat golfový bag na zádech (vysvětlíme níže) a další spousta více či méně důležitých drobností, které jsou brány jako golfové vybavení.
Patří mezi ně například golfové rukavice, golfová obuv (boty na golf), tees, golfové míčky, oblečení na golf, ručník, scorekarta a jiné drobnosti (vše samozřejmě podrobně rozebereme níže).

Golfové hole pro začátečníky, pokročilé a profesionální hráče


Golfové hole jsou samostatnou kapitolou, kterou rozebíráme v sekci golfové hole, ale zaměřujeme se v ní především na výběr golfových holí pro úplně začátečníky, respektive pro ty, kteří touží golf okusit a nevědí kde začít a co si pořídit.

Tím to však zdaleka nekončí, protože téměř každý golfista po jisté době zcela logicky zatouží po nějakém novém golfovém nádobíčku, kterým jsou nejčastěji právě nové golfové hole (železa – Irons). Druhou věcí je samozřejmě pohled na golf jako na byznys jako takový, ve kterém je potřeba neustále vyvýjet a především prodávat nové produkty.

Pokud jste tedy začátečník a nevíte kde vlastně začít, podívejte se do sekce jak začít hrát golf, popřípadě, pokud se vám jedná o výběr golfových holí, pak mrkněte sem.

Pokud jste dlouholetý golfista, nebo zkušený golfista, nebo snad dlouholetý a zkušený golfista, pak vás asi tyto informace příliš nezajímají a rádi byste se ohlédli po nějakých nových hůlkách od vašeho oblíbeného výrobce, jako je třeba Titleist, Callaway, Nike Golf, Ben Hogan, Cobra, Ping Golf, Mac Gregor, Taylor Made a nebo od nějakého jiného, méně známého, avšak pro vás naprosto vyhovujícího, pak můžete zkusit zabrouzdat do sekce články a recenze golfového vybavení, kde by jste mohli najít recenzi, popřípadě diskusi o konkrétním produktu. Pokud nenajdete, můžete zkusit diskusi o tomto produktu rozvířit jinde :) . Nebo se nás zeptat na názor.

Golfové bagy „Stand“ a „Cart“ – tašky na golfové vybavení

Golfové bagy, neboli tašky na přenášení golfových holí a vůbec většiny golfového vybavení, se dělí na dva základní druhy, a sice na Cart Bagy – bagy uzpůsobené pro přidělání na golfový vozík, zpravidla jsou nevhodné pro nošení na zádech a na Stand Bagy – golfové bagy které mají univerzálnější charakter, tudíž je můžete jak nosit na zádech, tak vozit na golfovém vozíku.

Kromě těchto dvou druhů – Stand Bag a Cart Bag – bývají v prodeji ještě bagy na boty (pro lepší přenos vašeho obutí) a tzv. trainingové bagy, které jsou menší, skladnější a hodí se především v případě, že se chystáte navštívit Driving Range (Driving Range).

Golfový vozík na Cart Bag, obyčejné či elektrické golfové vozíky

Jak jsem již zmínil v předchozím odstavci s golfovými bagy, je pro jeden druh bagu, speciálně pro Cart Bag, velmi vhodné použít právě golfový vozík. Golfový vozík je ve své běžné podobě jednoduchý vozík složený z několika částí, které jsou sice spojené dohromady, ale lze je poměrně jednoduše složit na mnohem menší a skladnější díl.

A o to právě jde.

Pokud jej totiž přepravujete ve svém autě, je potřeba aby měl konkrétní rozměry. Golfových vozíků je celá řada druhů, liší se především cenou :) , která se odvíjí od kvality použitých materiálů, které mění vzhled a váhu vozíku, a od celkové kvality zpracování, která je zase znát na životnosti golfového vozíku. Přece jenom se s vozíkem něco nachodíte po nerovných plochách s poměrně velkou zátěží.

Golfové oblečení a golfová etiketa – etika? Výrobci a prodejci sportovního oblečení

Další součástí golfové výbavy je golfové oblečení. Pokud začínáte, patří oblečení mezi poměrně zbytnou součást, jelikož se pohybujete především na Driving Rangi, kde vás nepřekvapí změny počasí jako na otevřeném hřišti, ani není třeba úzkostlivě dodržovat golfovou etiku.

Golf byl od počátků sport gantelmanů, kde byla poměrně úzkostlivě dodržována golfová etika a s ní související předepsané oblečení. Dnes je golfová etika mnohem shovívavější k oblékání golfistů, přesto je však vhodné, u turnajů a veřejných klání dokonce nutné, některá pravidla dodržovat. Více informací najdete na stránce informující o golfovém oblečení.
Samozřejmostí by mělo být neseprané tričko s límečkem či stojáčkem, speciální golfové boty (doporučuji pro pohodlnou hru) a plátěné kalhoty (mohou být i krátké), ne džíny. Ženy mohou mít i sukni, ne mini-sukni – i když pánové by na etiketu určitě rádi pozapoměli :) .

Golfové rukavice – polo-syntetické, syntetické, kožené, dámské či pánské

Golfové rukavice – polo-syntetické, syntetické nebo kožené rukavice na golf.

Dalším doplňkem, který oceníte záhy při startu vaší golfové dráhy a budete jej potřebovat po celou její dobu (až na některé výjimky), jsou golfové rukavice. Pokud již vaše kroky putovaly na Driving Range, kde jste měli tu čest polámat své ztuhlé a neprocvičené tělo, omlouvám se všem atletům, zajisté jste také ocenili svou první golfovou rukavici, která ochránila vaší ruku od nepříjemných a bolestivých mozolů.

Jednou z několika funkcí golfových rukavic je tedy jejich ochrana před vznikem mozolů a před otlaky vůbec. Další a neméně významnou funkcí je ochrana před potem, kdy materiály rukavice zabrání průniku potu na grip a tím zabrání prokluzování hole při jejím držení. Pro mnoho hráčů je dostačující pocit lepší přilnavosti ruky ke gripu golfové hole při použití golfové rukavice.

Seznam golfových značek – výrobců golfových holí, vybavení, obuvi, oblečení a doplňků

Pokud se chcete trošku zorientovat v golfovém průmyslu, stačí se podívat do sekce značky – výrobci golfového vybavení, kde najdete jednotlivé výrobce golfových holí, vybavení, obuvi, oblečení a doplňků.
Seznam níže je částí této sekce.

  (Hlasováno 1 x)

26,517x shlédnuto - počet shlédnutí článku / videa

- přeposlat tento článek kamarádovi, známému - přeposlat tento článek kamarádovi, známému

Tagy:

Budeme opravdu rádi za věcné připomínky k jednotlivým rubrikám, proto neváhejte a pokud nějaký nápad na doplnění rubriky máte, nebo pokud vám zde chybí články na konkrétní téma, dejte nám o tom vědět přes tento formulář. Ve většině případů na tyto zprávy nereagujeme odpovědí, přesto je však považujeme za velmi důležité a prospěšné!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vaše zpráva