Golfistou.cz Rss

Jak začít hrát golf?


Golfové vybavení

Golf je sport, který se čím dál více dostává mezi širokou veřejnost, jako je tomu například v Anglii či Americe, kde je golf sportem, který hrají nejen jednotlivci, ale také celé rodiny a tráví tak společné chvilky aktivně a soutěživě v přírodě.

Kde tedy začít, pokud chci zkusit hrát golf?

Dlouhou dobu byla nejen v České republice zažitá domněnka, že golf je sport pouze pro bohaté. Rozhodně tomu tak není a poznáte tak sami, pokud se rozhodnete tomuto sportu nějaký ten svůj volný čas věnovat. Obrovskou výhodou, pokud s golfem koketujete, je fakt, že pro to, abyste si golf vyzkoušeli si nemusíte téměř a nebo dokonce vůbec nic kupovat. Vysvětlím.
Většina golfistů, a nejen těch začínajících, tráví většinu času na tzv. Driving Rangi (tréninková louka) a právě sem by měly putovat vaše první kroky. Musíte si tedy udělat čas, za přibližně sto korun (českých, ne golfových) si zapůjčit golfovou hůl (poradí vám – měli by), za další stovku míčky a hurá trénovat.

Driving Range (tréninkové středisko), výuka golfu, seznámení, trénink


Driving Range je jakési středisko, které je, nebo spíše mělo by být, vybavené pro výuku a trénink začátečníků, pokročilých, ale i dlouholetých golfistů. V golfu totiž více než kdekoli jinde platí, že veškeré naučené věci je potřeba neustále procvičovat, a Driving Range je pro nácvik všech důležitých prvků golfové hry ideální.
Pro začátečníky je samozřejmě velmi důležité základní seznámení s principy golfu, způsobem a stylem správné hry, s golfovou etikou a samozřejmě s pravidly golfu. Do toho všeho vás samozřejmě může zasvětit váš kamarád golfista, pokud nějakého máte :) , a pokud ne, pak je vhodné obrátit se na někoho z osob nejpovolanějších, na golfového profesionála, popřípadě jiného trenéra golfu nebo golfového zasvěcence.

Golf profesionál – trenér golfu, golfová škola – akademie

Rozhodně vás nechci nabádat k tomu, abyste denně chodily k trenérovi na golfové lekce, protože si je golfový profesionálové nechají většinou náležitě zaplatit, ale vzít si zpočátku hodinu či dvě seznamovací lekce spojené se základním nácvikem švihu, seznámením se se základními golfovými pravidly a golfovou etikou vám může hodně pomoci při počátečním odrazu ke golfové nirvaně.
Výhodné může být například navštívit nějaký skupinový golfový kurz, popřípadě golfovou akademii.

Golfové kurzy pro začátečníky, pokročilé, ale i pro dlouholeté golfisty – kurzy golfu

Tak tedy…pokud využijete možnosti urychlení vaší výuky a obrátíte se na někoho kdo vám své zkušenosti dokáže intuitivně předat, mimochodem volba toho správného trenéra není snadný úkol (obvzlášť pro začátečníka), uděláte nejspíš dobře. Pokud této možnosti nevyužijete, můžete později počítat s náročnou předělávkou zažitých chyb, což je vždy těžké a platí to o mnoha sportech, nejen o golfu.
Golfových profesionálů je čím dál více a téměř všichni vám mohou, v rámci možností a chuti, dávat placené tréninkové lekce. Pozor, zda se jedná opravdu o golfového profesionála (musejí umět hrát, poměrně dlouho studovat a platit aby se jimi mohli stát :) ), nebo „jen“ o cvičitele golfu (těm většinou stačí zaplatit k získání titulu cvičitel golfu).
Golfisté se pak mohou dělit, podobně jako i v ostatních sportech, na začátečníky, pokročilé a profesionály, čemuž pak odpovídají také názvy golfových lekcí.
Výhodné mohou být například skupinové golfové kurzy, golfové akademie a prázdninové kempy. Lekce probíhají ve skupinách, tudíž se vám mohou leckteré rady lépe zažít (můžete vše probírat s kolegou – opakováním se člověk učí) a především tyto skupinové kurzy golfu bývají ve výsledku mnohem lacinější (pokud si dobře vyberete samozřejmě) a leckdy i více prospěšné.

Malý průvodce světem golfového vybavení a jak postupovat při výběru golfových holí?

Co se týká další osvěty, určitě vás bude zajímat, jaké vybavení pro samotnou hru golfisté potřebují. Nutno podotknout, že je mnoho druhů a součástí golfového vybavení, ale spoustu věcí nebudete potřebovat a některé jsou dokonce naprosto zbytečné. Doporučuji se podívat také do níže uvedených sekcí.

Mezi golfové vybavení patří například golfové rukavice, obuv (boty na golf), tees, míčky, oblečení na golf, ručník, scorekarta a jiné drobnosti…Jednou z prvních věcí, pokud se rozhodnete věnovat golfu část svého drahocenného času, bude výběr golfových holí

 

  (Hlasováno 1 x)

19,843x shlédnuto - počet shlédnutí článku / videa

- přeposlat tento článek kamarádovi, známému - přeposlat tento článek kamarádovi, známému

Tagy:

Budeme opravdu rádi za věcné připomínky k jednotlivým rubrikám, proto neváhejte a pokud nějaký nápad na doplnění rubriky máte, nebo pokud vám zde chybí články na konkrétní téma, dejte nám o tom vědět přes tento formulář. Ve většině případů na tyto zprávy nereagujeme odpovědí, přesto je však považujeme za velmi důležité a prospěšné!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vaše zpráva